אמנות ואדריכלות: חקר הסצנה היצירתית של ישראל

 
אמנות ואדריכלות

ישראל היא אחת המדינות המשקיעות ביותר בכול הנוגע למוזיאונים. ישראל היא ארץ שוחרת אומנות ואדריכלות המציעה למבקרים להגיע אל תערוכות בצפון, או אל מוזיאון בדרום שיתאים למי שמחפש תיירות בדרום. בארץ שלנו יש ב מגוון מרכזי אומנות המציעים אמנות ואדריכלות עתיקה וחדשה. בנוסף לכך, ישראל מנסה לטפח אמנים צעירים ולתמוך באמנים ותיקים, בזמן שהמדינה  מציעה למבקרים להיחשף אל הסצנה היצירתית של ישראל. 

כדי לחזות באומנות היפה, כמו פיסול סביבתי עד אנדרטה בצפון או תערוכות במרכז הארץ המציגות ציורים, פסלים, מבני ארכיטקטורה מרשימים וכו’ – אפשר להגיע אל מגוון רחב של מוזיאונים ואתרי תרבות הנמצאים בארץ. אם אתם רוצים לצאת לטיול שכולו קולטורה, ידע ומבט על יצירות – כדאי שתכירו מקומות שכדאי להגיע אליהם: 

אז איפה תמצאו את הדברים האומנותיים והיצירתיים ביותר? הנה כמה מקומות מומלצים עבור חקר הסנה היצירתית של ישראל:

מוזיאון ישראל וארצות המקרא

כולנו מכירים את מוזיאון ישראל ויודעים שזהו מקום שיש בו יצירות אומנות שיובאו מחו”ל או נתרמו על ידי פילנתרופים. במוזיאון תמצאו יצירות מקומיות, תערוכות מתחלפות, פריטים עתיקים מתקופות קדומות כמו תקופת התנ”ך ועוד. סמוך למוזיאון ישראל נמצא מוזיאון המקרא המציג פריטים מתקופות קדמוניות ומציג את ההיסטוריה של עם ישראל. ביקור במוזיאון ארצות המקרא יספק לכם סיור מודרך ונעים בין ממצאים ארכיאולוגים ופריטים אשר מספרים סיפורים מופלאים ומעניינים. לאחר מכן תוכלו לשתות קפה בחצר המוזיאון וליהנות מאווירה ירושלמית נעימה. 

מוזיאון יד ושם

מוזיאון יד ושם נחשב מוזיאון במרכז מפני שמגיעים אליו מגוון תיירים ואנשים שרוצים למצוא מוזיאון במרכז המנציח את זוועות השואה וגם את האומנות שיצאה מידיהם של ניצולים ששרדו את התופת. המקום המוזיאון עוסק הנצחה, תיעוד ומחקר ויש בו אוסף יצירות של ניצולי שואה או של אמנים שנספו בשואה. במקום תמצאו מייצגים, מכון מחקר, אנדרטאות, פסלים ואתרי זיכרון. 

חורבות עתיקות 

ברחבי הארץ מפוזרות מגוון חורבות עתיקות. חורבות ומבנים עתיקים תמצאו בקסטל הנמצא ליד הרי ירושלים. בקסטל אפשר לטייל בין שבילים עתיקים, טבע מלבלב וגינות ירק של נזירים. אם אתם מחפשים תערוכות בצפון אפשר להגיע אל מוזיאון הכט בחיפה  שמגלה את ההיסטוריה שהייתה כאן לפני אלפי שנים. 

אם תרצו תוכלו להגיע אל מוזיאון בדרום כמו מוזיאון מרדכי שיש בו מייצגים המספרים את סיפורם של יהדות ורשה, גטו ורשה, מרד גטו ורשה ומרדכי אנילביץ. בנוסף לכך, אפשר למצוא בכל רחבי הארץ אתרים ארכיאולוגים ומבנים חדשים כמו מבנים שיש בירושלים או בתל אביב שמספקים מבט אל ארץ ישראל הקדומה והחדשה.

מוזיאון המדע ברחובות

ממש ליד מכון ויצמן תוכלו למצוא את מוזיאון המדע המספק חוויה נהדרת למי שמחפש מוזיאון במרכז לילדים. מקום זה מציע לילדים ומבוגרים מידע על תופעות טבע וכוכבים, הסברים מעניינים על תהליכים כימיים וטבעיים הוא ייקח אתכם למסע אל המצאות שונות כמו המצאת התאורה והגלגל, בביקור במקום תוכלו להבין איך סירה שטה וכיצד מטוס טס. מוזיאון זה מציע חוויה של חצי יום לפחות עם ערך נהדר וחשוב למבוגרים וילדים. 

חשוב לדעת!

אם אתם מתכננים לבקר במגוון אתרים, מבנים ותצוגות אפשר להגיע עם מדריכי טיולים אשר יוכלו לארגן לכם טיול יוצא דופן עם תערוכות בצפון, תיירות בדרום או יום של קולטורה במרכז. 

אז אם אתם רוצים לגלות יותר על ההיסטוריה של העם היהודי, לדעת יותר על ארץ כנען, להגיע אל מוזיאון בצפון כדי להתוודע ליצירות אומנות או ללמוד יותר דברים על העולם – זה הזמן להגיע אל מגוון מוזיאונים המתאימים למשפחות וילדים הורים וזוגות. 

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.

 

תפריט נגישות

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.