יופי במרכז: שמורות טבע במרכז

 
שמורות טבע במרכז

ארץ ישראל התברכה בשמורות טבע המתמשכות לכל אורכה, החל מהצפון עד הדרום. בנוסף לכך, המדינה הקטנה שלנו מציעה מקומות יפים במרכז לזוגות, או טיול קרוב לבית uפגישה עם שמורות טבע הנמצאות במגוון ערים במרכז הארץ. אבל לאיזה מקומות כדאי להגיע כדי לספוג מעט טבע ולהשקיף על נוף יפה? הנה כמה הצעות:

נחל שלף בשמורת טבע דליה

אחת משמורות הטבע המוצלחות במרכז הארץ היא שמורת נחל שלף. מי שרוצה טיול קרוב לתל אביב יוכל להגיע בעונת האביב או החורף לשמורה ולצעוד לצד נחל שלף הנשפך מנחל דליה. בימים פחות חמים אפשר לפגוש בשמורה טבע במרכז שיש בו בעלי חיים כמו צפרדעים, דגיגונים, וגם צמחים כמו ורדים נדירים ופרחים יפים. במקום אפשר לעשות פיקניק במרכז, לטייל ברחבי השמורה ולנוח תחת צל העצים. טיול כזה מומלץ לכל המשפחה, ומתאים מאוד עבור מי שמחפש טיול במרכז עם ילדים, או טיול מאורגן לקבוצות מטיילים בכל הגילאים. 

גן לאומי עמק צורים

גן לאומי עמק צורים מספק ממצאים ארכיאולוגים ואתר קטן ומעולה לטיול במרכז. מדובר בטבע אורבני שאפשר להגיע אליו מירושלים המציע פריחה ססגונית, תצפיות יפות על ירושלים ואת הנופים של מדבר יהודה. בגן לאומי עמק צורים אפשר לצאת אל טיול רגלי כיפי או טיול עם רכב, ואפשר אפילו להשתתף במקום בפעילויות יצירה. גן לאומי צורים הוא מקום נהדר עבור טיולים במרכז עם ילדים

פיקניק בעין יעל

עין יעל הוא מקום מאד יפה במיוחד – עד כדי כך שכבר שנים שבמקום מתקיימות חתונות. מדובר במוזיאון טבע מקראי וגן ארכיאולוגי שכיף ונעים לבקר בו. המוזיאון מציע טיול בין טבע ועתיקות, צעידה שלווה לצד מעיינות מים ותעלות השקיה בזמן שהאתר מתאים בעיקר לטיול של קבוצות בתיאום מראש עם הנהלת המקום. 

טיול במרכז שרונה

בתל אביב תמצאו את מרכז שרונה המציע טבע אורבני לצד טיול עירוני. במקום מדשאות יפות אשר מספקות מקום של פיקניק במרכז ואפשר לטייל בין הטמפלרים של התחנה הישנה בתל אביב, לאכול אוכל טוב בדוכנים, או פשוט לטייל במרחב הנעים שהנגישה עיריית תל אביב עבור תושבים ומבקרים. 

שמורת אודים ונחל פולג

אם אתם מחפשים טיול קרוב לתל אביב תוכלו להגיע לשמורת נחל פולג ושמורת אודים. השמורה נמצאת באזור פולג – ממש במרחק נסיעה מהמרכז ומציעה למטיילים מקום קסום של ים בהיר, דיונות נעימות עליהן אפשר לפרוס מחצלת ולנוח, טיול בין פריחות אירוסים ושבילי הליכה לצד פינות חמד יפות. 

נסיעה אל נחל אלכסנדר

נחל אלכסנדר נמצא באזור השומרון ומציע יובלים הנשפכים אל הים. במקום נחל אכזב ונחל איתן בהם טמונה היסטוריה מרתקת על ימי החשמונאים ושליטת הקיסרים הרומאים באזור. אל הנחל אפשר להגיע כמעט בכל ימות השנה והוא מספק טיול במרכז בו תפגשו צבים, עופות יפים ושאר בעלי חיים המתגוררים באזור וחיים מנחלים. 

כיצד תמצאו את הטיול הטוב ביותר?

כאשר אנחנו יוצאים לדרך, אנחנו רוצים שתהיה לנו אפליקציה טובה ממנה נוכל לבחור מגוון מסלולי טיול. בחרו אתר או אפליקציה שאפשר להוריד לנייד וכזאת שמספקת מקומות לטיול במרכז, בצפון ובדרום ישראל. 

חפשו אתר שיש בו קטגוריות מהן אפשר לבחור כמו למשל טיול עירוני במרכז, לחפש מקום טוב עבור פיקניק במרכז או כל אטרקציה אחרת. בחרו אתר טיולים שמתאים לכם את המסלול על פי היכולות שלכם או לקבוצת האנשים שמגיעה לאתר. כך תוכלו להגיע ליעד בצורה נוחה ולתייר בשמורות טבעי שונות בארץ ישראל. 

 

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.

 

תפריט נגישות

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.