מפגשים פראיים – בעקבות חיות הבר

 

בעקבות חיות הבר…

דרך תיירות אקולוגית אחראית

 

האם אתם חובבי בעלי חיים אשר מחפשים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת? אם כן, תצפית על חיות הבר של ישראל באמצעות תיירות אקולוגית אחראית היא הזדמנות שאסור לכם לפספס. מהנשרים המלכותיים המתנשאים גבוה מעל מצוקי הגולן ועד לדולפינים שובבים השוחים בים האדום, ישראל מציעה מגוון רחב של הזדמנויות לפגוש חיות בר בסביבות הגידול הטבעיות שלהם. על ידי בחירה בתיירות אקולוגית אחראית, אתם לא רק יכולים לראות את היצורים המדהימים האלה מקרוב, אלא גם לתמוך במאמצי השימור שלהם כדי להגן עליהם לדורות הבאים. אז התכוננו לצאת להרפתקה בלתי נשכחת בנופים הפראיים והיפים בהם תלכו בעקבות טביעות הרגליים הייחודיות!

 

זהבה קוריס

 

מחפשים דרך הרפתקנית ובת קיימא לחוות את חיות הבר המיוחדות? צאו למסע של חקר וגילוי באמצעות תיירות אקולוגית אחראית. משוניות האלמוגים הססגוניות של ים סוף ועד לעמקי הגליל היפים, ישראל היא ביתם של מגוון מרתק של חיות בר שמחכות להיחשף אליכם. תיירות מסוג זה מאפשרת לא רק לחוות את היופי הטבעי, אלא היא גם תומכת במאמצי שימור ומסייעת בהגנה על האיזון העדין של מערכות אקולוגיות. 

 

אהבה בקן הנשרים – צופים על הנשרים בשמורת גמלא

אם אתם חובבי ציפורים, ביקור בשמורת הטבע גמלא ברמת הגולן צריך להיות בראש הרשימה שלכם. אזור מוגן זה הוא נקודה מעולה לצפייה בנשרים, עם ריכוז גבוה של עופות דורסים, כולל הנשר המקראי המפואר. כשאתם מטיילים בשטח המחוספס של השמורה, תוכלו לחזות בציפורי הטרף המדהימות הללו. צפוי לכם מראה בלתי נשכח של הנשרים הממריאים מעל הצוקים והעמקים, תוך שימוש בראייתם החדה כדי לזהות את הארוחה הבאה שלהם. שמורת גמלא מציעה גם הזדמנות ללמוד על מאמצי השימור שמטרתם להגן על ציפורים מלכותיות אלו ועל בתי הגידול שלהן. עם הנופים עוצרי הנשימה ושפע חיות הבר, צפייה בנשרים בגמלא היא חוויה שלא תשכח במהרה.

 

לאן נגיע? 

שמורת הטבע גמלא ברמת הגולן. מצפור הנשרים נמצא על קצה המצוק ממנו ניתן להשקיף על הנשרים. 

 

נכתוב באפליקציית הניווט: שמורת טבע גמלא. 

 

להגיד שלום יפה לחיות שבדרך – שפך נחל שורק וחוף פלמחים

נחל שורק הוא נחל הזורם מהרי יהודה לים התיכון היוצר שפך בחוף פלמחים. שפך זה הוא מערכת אקולוגית ייחודית המשמשת כבית גידול לבעלי חיים שונים, לרבות דגים, סרטנים וציפורים כמו קורמורנים ואנפות. למבקרים באתר זה עשויה להיות גם הזדמנות לצפות בצבי ים וחזירי בר שעוברים לפעמים באזור.

שפך נחל שורק וחוף פלמחים הם דוגמה מצוינת לאופן שבו תיירות אקולוגית אחראית יכולה לסייע בשימור והגנה על חיות הבר. המיקום המדהים הזה מתהדר במגוון של בעלי חיים כמו צבי ביצה, הצב הרך, חזירי בר ולטאת כח אפור שניתן להבחין בסביבת המחיה הטבעית שלהם. אי הצבים הוא אתר שחובה לבקר בו מכיוון שהוא משמש כביתם של שני מיני צבים המתגוררים על האי. נקודת התצפית על הקומורנים היא נקודה פופולרית נוספת המציעה הזדמנות מצוינת לצפייה במיני ציפור הקורמורן. השפך עצמו מהווה גם כר האכלה וגידול משמעותי למגוון דגים ומיני ציפורים. 

 

לאן נגיע? 

שפך נחל שורק, מסלול הליכה באורך של כשני קילומטרים וחצי בשביל סלול המתאים לסוגי העגלות ומיועד לטיול משפחות עם ילדים. 

 

נכתוב באפליקציית הניווט: גן לאומי שפך נחל שורק. 

 

שכנות טובה בין עופות המים, הצבים והנוטריות – אגמון פולג

אתר הטבע אגמון פולג היא דוגמה מצוינת לאופן שבו שכנות טובה יכולה לסייע בשימור והגנה על חיות הבר. השמורה היא מקום משכנם של מגוון בעלי חיים, כולל עופות מים רבים, צבים ונוטריות, שכולם חולקים את אותו בית גידול. למרות היותם מינים שונים, הם פיתחו מערכת יחסים ייחודית המבוססת על תועלת הדדית ודו קיום. המבקרים בשמורת הטבע יכולים לחזות בהרמוניה זו ממקור ראשון באמצעות תיירות אקולוגית אחראית. על ידי שמירה על מרחק מכבד והימנעות מלהפריע להתנהגותם הטבעית, תוכלו לצפות בבעלי החיים בסביבתם הטבעית מבלי לגרום כל נזק. שמורת הטבע אגמון פולג היא דוגמה מושלמת לאופן שבו תיירות אקולוגית אחראית יכולה לסייע בשמירה על מערכת אקולוגית בריאה והמבקרים מוזמנים להעריך ולכבד את בעלי החיים שהם נתקלים בהם, כמו גם את הסביבה שהם קוראים להם בית. 

 

לאן נגיע? 

נגיע אל אגמון פולג הנמצא סמוך למושב אודים.

 

נכתוב באפליקציית הניווט: אגמון פולג, אודים. 

 

לפגוש את הלטאות בארץ החרדונים

אתר “ארץ חרדונים” אשר ממוקם בסמוך לעיר אילת, מהווה יעד ייחודי לאוהבי הלטאות והרפטולוגים. באתר חיה קהילה גדולה של חרדון הצב המצוי, שהינו סוג של לטאה ומזכיר תנין מדברי. החרדון זריז תנועה ומגיע עד לשלושים סנטימטרים ושלושה קילוגרם במשקלו. המבקרים יכולים לטייל באתר באמצעות תיירות אקולוגית אחראית, הכרוכה בהפרעה מינימלית לסביבה הטבעית. על ידי הליכה בשבילים ייעודיים והימנעות מרמיסת אזור המחייה הטבעי, המבקרים יכולים לצפות בחרדונים בסביבתם הטבעית מבלי לגרום נזק. האתר הוא גם מקומם של כמה פרויקטים של מחקר אקולוגיים והמבקרים יכולים ללמוד על מאמצי השימור המתמשכים, שמטרתם לשמור על משאבי הטבע של האזור. באמצעות תיירות אקולוגית אחראית, ניתן לחוות את יופיו של אתר הלטאות “ארץ החרדונים”, תוך כדי תרומה למאמצי השימור המתמשכים, בהבטחה שמערכת אקולוגית ייחודית זו תישאר בריאה ופעילה עבור הדורות הבאים.

 

לאן נגיע? 

נגיע אל אתר טבע בשטח פתוח המתפרש על פני כמאה וארבעים דונמים הממוקמים סמוך לפארק הצפרות של אילת ובקרבת כביש הערבה. 

 

נכתוב באפליקציית הניווט: ארץ החרדונים. צוות our trip מאחל לכם,

צפייה מהנה ומפגש בטוח!

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.

 

תפריט נגישות

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.