מקומות קסומים לטיול עם ילדים: המוזיאונים המיוחדים והמקומות המפנקים של ישראל

 
מוזיאונים

שילוב של טיול משפחתי עם קצת ידע והיסטוריה, מורשת ומבט על הייחודיות של מקומות בישראל – זה תמיד דבר טוב. אם אתם רוצים לשלב בין מוזיאונים בצפון עם תצפית לילה בצפון, או לבקר במגוון מוזיאונים במרכז לילדים ולסכם את הטיול עם פינת חי בצפון – הגעתם למקום הנכון. במדריך הבא נספק לכם כמה הצעות למקומות קסומים לטיול עם הילדים, המשלבים תרבות, מדע, ליטופים, נופים יפים ועוד…

אז לאן כדאי להגיע? הנה כמה אפשרויות:

גן האם – גן חיות בחיפה

גן האם בחיפה היא פנינת טבע הנמצאת במרכז הכרמל. מדובר במקום בו אפשר ללמוד על בעלי חיים, לטייל, לחוות חוויות כמו ליטוף חיות בצפון, וגם לעלות על מתקנים כיפיים. במרחבים של הגן אפשר לצאת לטיול קליל מתאים למשפחות עם ילדים ואפילו לזוגות, ולהנות מפיקניק ברחבי הדשא הנעים.  

במרחבים של הגן תמצאו כרי דשא מתאימים לפיקניק, מתקני שעשועים, ספסלים לישיבה ואפילו בתי קפה עבור מי שרוצה להתפנק. הגן פתוח כל ימות השנה ומציע חוויה לימודית והכרות עם יונקים, זוחלים, בעלי כנף, דו חיים ודגים. במקום הילדים יכולים ליהנות מחוויית ליטוף חיות בצפון וביקור במוזיאון פרהיסטורי שנמצא בסמוך לגן.

בגן האם בחיפה אפשר לטייל שעתיים שלוש בכיף. הכניסה לגן ללא עלות, אבל כדאי לתאם סיור מודרך בגן החיות כדי להגיע גם אל פינות חי בצפון או לקנח עם תצפית לילה בצפון שיכולה להתאים לסוף היום. 

מוזיאון הכט

מוזיאון הכט מושלם לילדים כי הוא חושף אותם אל עולם הארכיאולוגיה וארץ ישראל הקדומה. בכל הנוגע לחיפוש מוזיאון בצפון זהו אחד המוזיאונים החשובים בחיפה אשר מציע חוויה ולמידה בתחומים של ארכיאולוגיה, אמנות, מלאכות קדומות בתוספת תצוגות מעניינות כמו תערוכות מתחלפות מתקופת המקרא. 

אם תרצו לשלב סיור במוזיאון בטיול רגלי: תוכלו להגיע גם אל דרך הדורות, אל חניון כלניות עבור תצפית לילה בצפון, אל נחל שיח ונחל זיו. מומלץ לשלב את הטיול עם הדרכה של חברת טיולים שיכולה לקחת אתכם ליום משפחתי מושלם! 

מוזיאון עיר דוד

מוזיאון עיר דוד נחשב מוזיאון במרכז משום שהוא נמצא בירושלים, אבל מציע חניונים רבים בהם אפשר לחנות את הרכב – כך שההגעה הופכת קצרה יותר. המוזיאון נמצא בסמוך לעיר העתיקה של ירושלים ומקנה מבט עילי על העיר העתיקה והקדושה בעולם. 

עיר דוד הוא מוזיאון במרכז לילדים פתוח בכל חודשי השנה ומציע טיול כיפי בעיקר בחודשי הקיץ, האביב והסתיו. בסיור מודרך אפשר ללמוד על עיר דוד ומשמעותה הסמלית, על ההיסטוריה של ירושלים של לפני אלף שנים, על הכותל המערבי בימי בית המקדש וגם להבין מהו חורבן הר הבית. סיור כזה מעולה למשפחות, מגבש, כיפי וקסום. לאחר הסיור אפשר לבחור בטיול קצר במתחם התחנה הירושלמי שם תגלו מגוון מסעדות, גלידריות ובתי קפה. 

מוזיאון המדע

מוזיאון נוסף שכדאי לפקוד עם ילדים הוא מוזיאון המדע בגבעת רם. טיול מודרך במקום זה מספק לילדים ולמשפחה ידע על מדע וטכנולוגיה, יזמות וידע כללי על מערכות שמש וכוכבים, על טבע ומדע. 

סיור במוזיאון יספק לילדים סקרנים מבט על העולם והידע הטמון בו באמצעות הסברים, המחשות, דגמים מוגדלים, התבוננות על אלמנטים מעניינים, מייצגים תנועתיים וגם סרטונים. במוזיאון יוכלו הילדים להנות ממגוון רחב של פעילויות ופינות משחק שפותחות את התודעה ומרחיבות אותה, תוך שילוב התנסויות כיפיות בתוך המוזיאון. 

כדי למצות את החוויות במלואן כדאי לבחור חברות טיולים המארגנות סיורים וטיולים במוזאונים השווים ביותר לילדים!

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.

 

תפריט נגישות

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.