ספארי חיות הבר של ישראל: הרפתקאות בטבע

 
ספארי

בעלי חיים שנמצאים סביבנו מספרים לנו סיפור מופלא על יצרים, רגשות, הישרדות וטבע. ספארי חיות הבר של ישראל הוא פראי ומדברי. בארצנו הקטנה, קיימים אזורי גידול בים או ביבשה, במדבר בוואדיות, ובוודאי שאפשר לראות ולתצפת על  מה שעף באוויר או שוחה בים. 

כדי שתוכלו לצאת אל הרפתקאות בטבע, הכנו לכם רשימה של שלושה מקומות בהם אפשר לפגוש חיות בר, לתצפת עליהן, להכיר אותן ואפילו ללטף ולהאכיל חלק מהן:

טיול משפחתי בגן החיות בקרית מוצקין

חי פארק בקריית מוצקין יפגיש אתכם עם חיות כמו ג‘ירפות, פילים, קופי אורנגאוטן, עופות שונים, זוחלים ומגוון חיות בר. הפארק נפרש על פני שטח של כמאה ושמונים דונמים של טבע פראי. במקום אפשר להכיר בעלי חיים אשר חיים במרחבים המדמים את סביבת המחייה הטבעית שלהם. 

אם אתם מחפשים גן חיות בצפון שמספק מתחם גדול של חיות בר, או פינת חי בצפון בה אפשר ללטף בעלי חיים ידידותיים ולונה פארק לילדים – זה המקום עבורכם. הפארק בקרית מוצקין מציע חווית חיות לילדים בצפון עם מתחם גן חיות מרתק, אמפי גדול, מדשאה, בתי גידול של חיות בר ומומלץ להגיע אל פינת ליטוף בדרום שתחבר אתכם אל הטבע הנושם והעדין שקיים בארץ ישראל. חוויה זאת מתאימה בעיקר להורים עם ילדים. 

נוגעים בחיות בגבעת חיים

מי שמחפש גן חיות במרכז יוכל להגיע אל פינת חי במרכז בשם ‘לגעת בחיות‘. מדובר במקום שנמצא בקיבוץ גבעת חיים ומציע לילדים ומבוגרים חוויה כיפית במיוחד! בגן חיות גבעת חיים תמצאו פינת ליטוף בשבת אליה אפשר להגיע מכול מקום בארץ בשעות הבוקר ואחר הצהריים. במקום מציע טיול בקיבוץ גבעת חיים, מסלול הליכה רגלי בגן חיות פתוח, הכרות עם בעלי חיים שגרים בסביבה טבעית, פינת חי שבה אפשר ללטף בזהירות את החיות ולהאכילן, ושלל הרפתקאות כיפיות במיוחד. 

קיבוץ גבעת חיים מציע למבקרים פינת חי פתוחה שיש בה חיות בר שמבלות בבריכות מים  וצמחייה ירוקה. הביקור כולל סיור מודרך בספארי וכדאי להזמין סיור מודרך כדי לגלות שאר מקומות יפים באזור. אם תרצו תוכלו לחלוב עיזים, לבקר בחוות זוחלים, ליצור בפינת יצירה ולפקנק במרחבי דשא גדולים. 

נדהמים מחוות האנטילופות בדרום

בין מושב ספיר למושב צופר בערבה יש גן חיות בדרום המספק ביקור בחוות אנטילופות. מדובר על פינת חי בדרום שאפשר לפגוש בדרך לאילת או בעצירה כשחוזרים מחופשה. במקום אפשר לפגוש אנטילופות. אנטילופה היא חיה אפריקאית מדברית שגדלה בערבה. אנטילופות הם פרים  אוכלי עשב בעלי קרניים מיוחדות והם נחשבים ידידותיים לבני אדם ולסביבה. 

ביקור בחווה כזאת היא אטרקציה כיפית במיוחד הכוללת הדרכה, טיול בתיבת נוח קדומה, סיורים ברכב או טיול עצמאי במקום. חוות האנטילופות תאפשר לכם טיול כיפי ועצירה שווה כשאתם נמצאים בדרום. אם אתם מחפשים אטרקציות נוספות בסביבה תוכלו להגיע ולטייל בדרך השלום, נחל אמציהו, עין פלוטית ופארק ספיר היפה. במקום אפשר לצלם תמונות טבע נדירות! 

בכל מקרה, אנו ממליצים לתאם סיורים מודרכים במגוון הרפתקאות בטבע ולמצוא פינת ליטוף בצפון או חוות חיות לילדים בצפון – במידה אתם נמצאים באזור או נופשים בצפון ישראל – כדאי לחפש שאר פעילויות וגני חיות שפתוחים בכל ימות השבוע ובעיקר כאשר מחפשים מה לעשות עם המשפחה או עם קבוצת חברים ואהובים. 

יש לכם שאלה?

מוזמנים לדבר איתנו בכל נושא

אני רוצה שיחזרו אליי

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.

 

תפריט נגישות

להורדת האפלקציה
לתכנון הטיול הבא שלכם.